O nás

V roce 2011 připravil Turistický region Jizerské hory projekt, jehož součástí byla výtvarná soutěž pro děti z české i polské strany Jizerských hor na téma „Víla Izerína – patronka Jizerských hor očima dětí“. Soutěž byla připravená pro tři věkové kategorie: do 8 let, 8-12 let a nad 12 let a její vyhodnocení bylo spojeno s dětským dnem a vernisáží, na kterou navázala putovní výstava obrázků. Celá akce byla navíc podpořena vydáním brožurky omalovánek pro nejmenší děti. 

Z téměř sedmiset prací bylo vybráno sto nejlepších obrázků, které byly vystaveny. Vernisáže a dětského dne se zúčastnilo více než sedmset dětí a rodičů, všichni návštěvníci obdrželi jako odměnu právě omalovánky s vílou Izerínou. Děti, ale i dospělí si mohli vyrobit obrázky ubrouskovou metodou, kytičky z lýka nebo náramek z korálků, v hale Sklárna se také horolezlo na umělé stěně.

Výstava se pak stala putovní - v říjnu 2011 jste mohli obrázky vidět na Pyramidě a v Panském domě na Jizerce, v listopadu na lázeňské kolonádě ve Świeradów-Zdrój, v prosinci v MCDO Hejnice. A výstava putuje dál. Byla k vidění v Horním Maxově, Tanvaldě, ve Smržovce, v létě 2012 pak v radniční věži v Jablonci nad Nisou.

V roce 2012 byla vyhlášena nová soutěž, tentokrát na téma „Jak se žije v říši víly Izeríny“. Vernisáž dětský prací a dětský den se konal v sobotu 6. října 2012 opět na Jizerce. Tento den byla také oficiálně zahájena soutěž „Tajemná místa Jizerských hor“, pokřtěna knížka „Putování s vílou Izerínou“ autorek Kláry Hoffmanové a Líby Novotné. Děti si mohly navléknout korálky, vyrobit papírového motýlka, luštit křížovky nebo najít cestu bludištěm, k vyzkoušení byla práce se dřevem, lezení na umělé horostěně, skautská naučná stezka okolím a další lákadla.

Asi polovina dětských prací byla v listopadu vystavena na Pyramidě a v Panském domě na Jizerce, v prosinci  2012 pak ve vestibulu radnice ve Frýdlantě.

Vylosovaným výhercům výtvarné soutěže "Jak se žije v říši víly Izeríny" blahopřejeme. Jsou to:

  1. Nováková Kamila (Domov PETRA Mačkov)
  2. Sochorová Adéla (MŠ Jablůňka, Jablonec n. N.)
  3. Španihel Adam (MC Kapřík, Blatná)
  4. Dudko  Kinga Weronika (Zabłudów)
  5. Veselý  Jiří (Gymnázium Frýdlant)
  6. Šumpichová Eliška (ZŠ U soudu, Liberec)
  7. Rymaszewska Zofia (Szkola Podstawowa, Świeradów-Zdrój)
  8. Sielecka Maja (Przedszkole Samorzadowe, Szklarska Porȩba)
  9. Vacátková Tereza (MŠ Muchomůrka, Jablonec n. N.)
  10. Šťovíčková Zuzana (ZŠ praktická a ZŠ speciální, Orlí, Liberec)

JIZERSKÉ HORY - TURISTICKÝ REGION LIBERECKO, JABLONECKO, FRÝDLANTSKO A TANVALDSKO

46811 Janov nad Nisou 520
www.jizerky.czinfo@jizerky.cz

Napsali o nás

5+2 dny - Lidé poputují za tajemnými místy v Jizerských horách